GenelHata Çözümleri

Yanlışlıkla Olan Bilgisayar Problemleri

Bu yazımda herkesin başına gelen bir konuya değineceğim. Dediğim gibi yanlışlıkla bilgisayarımızın ayarları değişebiliyor zaman zaman bunu nasıl yaptığımızı bilmiyoruz ama düzeltmenizde yardımcı olmaya çalışacağım. Bunlardan bazıları :

  • Ekran Dönmesi : Bu problemi 2 gün önce bir arkadaşım da yaşamış ve benden yardım istedi bunun çözümü , ekran kartının ayarlarından oluyor bunu masaüstünde boş bir yere sağ tıkladığımız zaman ekran kartı seçeneği gelir ve oradan yapılabilir , bir diğer yöntemde denetim masası ayarlarından veya sağ altta ekran kartı simgesinden de yapılabilir.
  • Geri Dönüşüm Kutusu Silinmesi : Bu problemi de , çalıştır > gpedit.msc > yönetim şablonları > masaüstün’den geri dönüşüm kutusu ile ilgili ayarı bulup düzeltirsek çözmüş oluruz. Başka bir yol ise , masaüstüne sağ tıklayın ve yeni klasör oluşturun
    yeni klasörün adını da ;
      Geri Dönüşüm Kutusu.{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}
    koyun hepsi bu kadar.
  • Dosya veya Klasör Silinmesi: Bunda ne var demeyin Shift + Delete ile yapılan silme işlemleri veya geri dönüşüm kutusundan silinenleri geri getirmek için program kullanmamız lazım bunlardan birkaç tanesi Recuva , recover my files , easy recover , power data recovery gibi tabi bunlarda bazen işe yaramayabilirler işte o zaman geçmiş olsun diyebilirim ancak.

                                              

  • Görev Çubuğu Yer Değiştirdi : Bu en çok karşılaştığımız problemlerden birisidir. Bunu düzeltmek için öncelikle çubuğa sağ tıklayıp Görev çubuğunu kilitle seçeneği aktif mi değimli diye bakalım eğer aktif değilse çubuğu fare’nin sol tuşu ile tutup aşağıya sürükleyip bırakalım ardından tekrar çubuğa sağ tıklayıp Görev çubuğunu kilitle seçeneğine tıklayıp aktif yapalım. Artık çubuk kilitlendi yerinden oynamaz.

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar eğer sizlerin başına da geldiyse böyle şeyler bizimle paylaşırsanız seviniriz ve her zaman yardımcı oluruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *